HERECKÝ HEADSHOT

Profilová fotografie, která jako první promlouvá k tvůrcům a režisérům. Jde o podobenku reprezentující herce/herečku. Hlavní headshot by měl být výrazově neutrální. Používám různé typy osvětlení a pozadí, přizpůsobené každému na míru.

Dobrá portrétní fotografie je důležitá pro sebeprezentaci a to nejen v případě herců, ale i v dalších oborech. Headshot nemusí být jen herecký.

CHARAKTEROVÉ MOOD HEADSHOTY

Využitím různých stylů osvětlení/pozadí a hereckých výrazů ukážou rozmanitost hereckého potenciálu. Pomáhají hercům získat konkrétní role. Je proto důležité přemýšlet o tom, jaké postavy by herec/herečka rád(a) ztvárnil(a), a podle toho si také připravit vhodné oblečení.

VIDEO HEADSHOTY

Jako součást fotosession nabízím také charakterové video-headshoty, které zachycují herecké výrazy v pohybu. Tento formát prezentace může sloužit jako alternativa k tradičnímu showreelu a je vhodný pro sdílení na sociálních sítích. Kromě toho mám možnost natočit i samostatné představení herce či herečky.”

PROCES

Poptávka focení

Nezávazně mi napište a já Vám zašlu orientační PDF s příklady fotosession a ceník. Poté si budete moci vybrat styl fotografií a foto-balíček podle Vašich preferencí a domluvíme se na termínu focení.

Ceny poskytnu na vyžádání prostřednictvím e-mailu a závisí na počtu upravených fotografií nebo na konkrétních balíčcích. Pro studenty nabízím slevu 20 %.

Příprava

Před focením Vám ještě pošlu styling-moodboard pro inspiraci. Je dobré si promyslet jaké herecké charaktery chcete fotit podle toho, do jakých rolí chcete být případně budoucnu obsazován/a. K tomu je třeba přizpůsobit také oblečení, které s sebou na focení vezmete.
Styling co na sebe pro daný charakter s Vámi mohu probrat těsně před focením, ale řeším to s Vámi hlavně během focení. Je proto dobré mít něco připravené, ušetří to čas. Pokud si nejste jistí, je lepší vzít více druhů oblečení a vyřešíme to na místě.

Focení

Fotografování probíhá v bytovém ateliéru v centru Prahy, kde využívám jak denní, tak studiové osvětlení a měním pozadí podle specifik daného portrétu či headshotu. Spolupráce s herci je pro mě klíčová, každý má své jedinečné přednosti a originalitu. Proto dávám prostor jejich vlastní interpretaci, avšak zároveň jemně režíruji průběh focení, abychom získali co nejkvalitnější materiál k výběru. Snažím se, aby zobrazené charaktery a archetypy působily co nejvíce autenticky a přesvědčivě, což zvyšuje pravděpodobnost jejich obsazení do podobných rolí. Naše spolupráce je interaktivní, umožňuji hercům nahlédnout do objektivu, což jim poskytuje okamžitou zpětnou vazbu. Během focení také pracujeme na jednoduchém stylingu

Makeup / Styling

Je ideální přijít nenalíčená, ale s sebou vzít základní make-up. Líčení proběhne v průběhu focení podle stylu charakteru, ale ráda Vám pomůžu s úpravami a stylingem během fotosession. Není nutné mít složitý účes, stačí jednoduchost. Můžeme domluvit vizážistku/stylistku (s několika spolupracuji), ale není to nezbytnost (pokud se umíte nalíčit nebo učesat samy). Na headshoty je důležité, abyste se uměla nalíčit a učesat tak, jak byste se připravila na casting. Nebojte se nedokonalostí pleti, vše lze citlivě vyretušovat

Postprodukce

Po nafocení Vám pošlu neupravené náhledy a můj tip k výběru. Poté mi sdělíte, které fotografie chcete finálně upravit. Před odevzdáním se snažím retušovat a upravovat fotografie citlivě a konzultuji s Vámi, zda jste s výsledkem spokojeni. Fotografie budou zaslány ve formátech pro web i tisk v poměru stran 4×5 a v původním formátu. Na vyžádání Vám také vytvořím koláž z charakterových headshotů. Neupravené snímky slouží pouze pro Váš výběr finálních verzí.

REFERENCE

“Chcete portrét/ headshot/ nebo hezkou fotku? @fabiana.mertova.photo_video is the best”

Hana Vagnerová, herečka

“Na focení se mi líbila spolupráce, vzájemná inspirace. Byla jsem před focením trochu nervozní, ale ta hned opadla. Pomohlo mi navození charakteru podle představ podpořené vhodnou hudbou. Celkově mě vedla přístupem, který je (hercům) blízký. Představovat si konkrétní situace je mnohem lepší pro finální výraz než obecné emoce. Proto mohu focení s Fabianou rozhodně doporučit.”

Zuzana Holéczyová, herečka

“Vystihla mě v různých charakterech a rolích”

Kateřina Veselá, herečka

“Konečně někdo, kdo umí headshoty! Je radost, když mi herci posílají fotky od Vás. Jsem majitelka castingové agentury a vy jste zázrak mezi fotografy.”

Gabriela Dorantová

“Praha má #headshot fotografku. Doporučuju @fabiana.mertova.photo_video. Milá, schopná, rychlá, přesná”

Petra Bučková, herečka

“Perfektně fotí herce”

Maya Hamplová @castingbymaya, producentka a castingová režisérka

“Fabiana.Mertova_photo.video- s ní je radost spolupracovat! Miluju její fotky”

Selma Ročková, @Selma_foractors, castingová agentka

SPOLUPRÁCE

Herecká kancelář

Artagent

Selma for Actors

Actorsmap

Urbanbooking

Jam Casting

Close Icon